Termometry ze szpikulcem do pomiaru temperatury m.in. mięsa i płynu

Z sondą ze stali nierdzewnej. Zastosowanie: przemysł rolno- spożywczy, przygotowanie i magazynowanie żywności, chłodnie, laboratorium.
Zakres pomiaru -50°C + 300°C, dokładność +/-1°C, funkcja HOLD, MAX/MIN.

Czujnik na przewodzie, zakres pomiaru -50°C + 200°C, dokładność +/-0,1°C, funkcja HOLD, MAX/MIN, atest PZH, świadectwo wzorcowania wystawione przez producenta. Specjalna konstrukcja sondy wykonanej ze stali kwasoodpornej przystosowana jest do szybkiego pomiaru temperatury mięsa, mleka i ich przetworów. Termometr posiada dwa przyciski ON/OFF – włącz/wyłącz oraz drugi który przełączając posiada funkcje
– MEM umożliwia zapamiętanie aktualnego pomiaru temperatury
– MAX pokazuje maksymalną temperaturę
– MIN pokazuje minimalna temperaturę .
Sonda ST01 zaopatrzona jest w przewód przyłączeniowy o długości 1 m w którą wbudowany jest krzemowy czujnik temperatury. Wynik pomiaru wyświetlany jest na 4 elementowym wyświetlaczu ciekłokrystalicznym, którego czwarta cyfra podaje dziesiątą część stopnia. Cyfrowy miernik temperatury jest bardzo wygodnym przyrządem, jego małe wymiary oraz mała masa umożliwiają użycie termometru w każdych warunkach.
Do załączania i wyłączania termometru zastosowano nowoczesną klawiaturę foliową, która w pełni zabezpiecza termometr przed przedostatnim się do wnętrza płynów takich jak woda, mleko, tłuszcze itp. Termometr zasilany jest z jednej baterii litowej 1/2xAA , która wystarczają na ok.3 lat pracy przyrządu. Stan zużycia baterii jest automatycznie kontrolowany, pojawienie się w lewym górnym rogu wyświetlacza komunikatu LOBAT świadczy o nadmiernym rozładowaniu baterii, baterię należy wymienić na nową.

Wymiar obudowy: 45 x 100 x 19 mm

Nazwa towaru: Uchwyt do termometrów

Numer katalogowy: LT
Uchwyt mocujący z możliwością zabezpieczenia kłódką. Uchwyt może chronić urządzenie przed uszkodzeniem mechanicznym, niepożądanym działaniem innych osób.Uchwyt umożliwia zamontowanie mierników TERMIK, TERMIKPLUS oraz termometrów DT1, DT2.

Termometr ST-80 przeznaczony jest do stosowania w przemyśle spożywczym do kontroli i pomiaru temperatur w zakresie od -50°C do 200°C. Dokładność pomiaru +/-0,1°C. Termometr posiada funkcję HOLD, MAX/MIN, atest PZH, świadectwo wzorcowania wystawione przez producenta. Wykonany jest w specjalnej obudowie przemysłowej z tworzywa ABS o dużej wytrzymałości mechanicznej. W konstrukcji termometru zastosowano specjalne uszczelnienia, dzięki czemu odporny jest na kurz, brud i wodę. Specjalna konstrukcja sondy wykonanej ze stali kwasoodpornej przystosowana jest do szybkiego pomiaru temperatury mięsa, mleka i ich przetworów.

Termometr posiada przyciski:
– ON/OFF – włącz/wyłącz
– HOLD – zapamiętuje aktualny pomiar
– ERASE – kasuje zapamiętane pomiary
– MAX – pokazuje maksymalną temperaturę
– MIN – pokazuje minimalna temperaturę

– wymiar obudowy: 150x82x29 mm